BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Politike

“Jemi të zhgënjyer me kryeministrin Rama”, analisti Panchev bën deklaratën e fortë nga Bullgaria, paralajmëron zhvillime: Në vjeshtë do...

“Jemi të zhgënjyer me kryeministrin Rama”, analisti

Analisti Anton Panchev është shprehur se Bullgaria është e zhgënjyer nga Maqedonia e Veriut, për shkak të garancive të komunitetin bullgar në Maqedoni.

‘Bullgaria nuk e lejon zhvillimin e konferencës së parë ndërqeveritare për shkak të shkeljeve të renda të komunitetit bullgar në Maqedoninë e Veriut. Na pëlqen propozimi francez, të gjitha partitë janë pro, por ka disa dyshime, nga disa parti të tjera. Kemi përvojë të hidhur me Maqedoninë e Veriu, pasi nuk ka asnjë përparim për komunitetin bullgar atje ,e madje as nuk janë përfshirë në kushtetutë. Debatet në Bullgari janë për shkak të garancive të komunitetit bullgar atje. Mund të kemi një vendim për lejimin e konferencës së parë, por ende nuk dihet, nëse do të arrihet një dakordësi për propozimin francez.’- tha Panchev.

Analisti tha se është i zhgënjyer edhe nga gjuha jo diplomatike e kryeministrit Edi Rama, kundrejt Bullgarisë. Sipas tij kreu i qeverisë shqiptare nuk duhet të fshihet pas Bullgarisë.

‘Ne jemi të zhgënjyer me kryeministrin shqiptar që përdor një gjuhë jo diplomatike kundrejt Bullgarisë. Madje kryeministri Edi Rama nuk duhet të fshihet pas Bullgarisë, pasi ne nuk e pengojmë pasi mund të ketë një ndarje. Deri tani në komunitetin bullgar mbizotëron fryma nacionaliste, për një qasje më të fortë ndaj Maqedonisë së Veriut, pasi ne kemi pritur shumë. Në vjeshtë mund të presim një qeveria më shumë nacionaliste.’- tha Panchev.

Më të lexuarat