BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Politike

"Jeni akuzuar nga opozita për zgjedhje të korruptuara?", Rama i përgjigjet gazetares së njohur franceze

"Jeni akuzuar nga opozita për zgjedhje të korruptuara?",

Kryeministri Rama ka dhënë dy ditë më parë një intervistë për televizionin “France 24” me gazetaren Caroline de Camaret.

Ndër të tjera kryeministri shqiptar është pyetur edhe mbi zgjedhjet e 25 Prillit.

Rama u shpreh se kanë qenë të ngjashme me vendet e Ballkanit dhe Mesdheut.

Pjesë nga intervista

Gazetarja: Për zgjedhjet e fundit parlamentare jeni akuzuar nga opozita për zgjedhjet të korruptuara?

Rama: Këtë herë Shqipëria ka zhvilluar zgjedhje të ngjashme me vendet e Ballkanit dhe ato të Mesdheut. Zgjedhjet u zhvilluan të qeta, pa probleme dhe në përputhje me standartet e kërkuara.