BREAKING NEWS

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të reformës në drejtësi, Meta-Berisha dyshja më e shqetësuar

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të
x

Politike

Jep dorëheqjen nga posti ministri i njohur shqiptar, vjen menjëherë reagimi i qeverisë (Zbardhet arsyeja që e çoi të merrte këtë vendim)

Jep dorëheqjen nga posti ministri i njohur shqiptar, vjen

Ministri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.

Lajmin e ka konfirmuar vet ministri Blerim Kuçi dorëheqjen nga pozita e ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit.

Kuqi ka thënë se vet ka kërkuar që të lirohet nga detyra për shkak të angazhimeve në fushatën parazgjedhore.

“Unë vet kam kërkuar të lirohem nga detyra, pasi nuk mundem në një Ministri kaq të rëndësishme të kryej detyrat e mia si ministër dhe të angazhohem në fushatë”, ka thënë Kuqi për Front Online.

Kuqi  ka deklaruar se nuk do të jetë pjesë e listës së AAK-së për deputet, por që do të jetë pjesë e Shtabit Zgjedhor.

“Nuk do të jem kandidat për deputet, por pjesë e Shtabit”, tha ai.

Në anën tjetër, pavarësisht kësaj, Kuçi ende nuk e ka dorëzuar dorëheqjen e tij pranë Zyrës së Kryeministrit.

Antigona Baxhaku, zëdhënëse e Qeverisë në detyrë të Kosovës, ka thënë se nuk ka mbërritur asnjë dokument i dorëheqjes së tij në ZKM.

“Ende në zyrën e kryeministrit nuk ka mbërri dokumenti”, ka thënë shkurt Baxhaku.

Jep dorëheqjen nga posti ministri i njohur shqiptar, vjen

Jep dorëheqjen nga posti ministri i njohur shqiptar, vjen

Më të lexuarat