Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"JO-ja i hap dritën jeshile zgjidhjeve të reja", Rudina Hajdari bën reagimin e papritur 24 orë pas refuzimit të negociatave

Postuar: 19/10/2019 - 09:02

Deputetja Rudina Hajari ka reaguar përmes një postimi në Twitter për mos-hapjen e negociatave nga BE për Shqipërinë.

"Hezitimi për të hapur bisedimet e pranimit të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut i jep dritën jeshile për të kërkuar zgjidhje të tjera. Vendimi nuk është aq pozitiv sa e pritëm ne. Sidoqoftë, ekziston një hartë e qartë rrugore për hapjen e negociatave, ne duhet të mbetemi në rrugën e duhur."- shkruan ajo.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 14:27

Teksa e quajti një moment historik marrjen e drejtimit të OSBE-së, kryeministri Edi Rama u shpreh se drejtimi i OSBE-së në këtë periudhë është tepër sfidues,  referuar zhvillimeve të brendshme, por edhe faktit që

Postuar: 06/12/2019 - 14:19

Në një njoftim për shtyp, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i ka bërë thirrje të gjitha m

Postuar: 06/12/2019 - 14:16

Një grup oficerësh të ushtrisë polake do të nisen drejt Shqipërisë për të parë mundësitë se si mu

Postuar: 06/12/2019 - 14:07

Deklarata që ajo bëri pak ditë pasi Shqipëria ishte goditur nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit dhe

Postuar: 06/12/2019 - 13:57

Ditën e sotme Shqipëria ka marrë kryesimin e Presidencën e OSBE-së dhe këtë kryeministri Edi Rama

Postuar: 06/12/2019 - 13:48

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Shqipëria mbetet e

Postuar: 06/12/2019 - 13:19

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka kërkuar nga prokuroria që të hetojë të gjith