BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Politike

"JO-ja i hap dritën jeshile zgjidhjeve të reja", Rudina Hajdari bën reagimin e papritur 24 orë pas refuzimit të negociatave

"JO-ja i hap dritën jeshile zgjidhjeve të reja", Rudina

Deputetja Rudina Hajari ka reaguar përmes një postimi në Twitter për mos-hapjen e negociatave nga BE për Shqipërinë.

"Hezitimi për të hapur bisedimet e pranimit të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut i jep dritën jeshile për të kërkuar zgjidhje të tjera. Vendimi nuk është aq pozitiv sa e pritëm ne. Sidoqoftë, ekziston një hartë e qartë rrugore për hapjen e negociatave, ne duhet të mbetemi në rrugën e duhur."- shkruan ajo.