BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Politike

Jo vetëm Linda e Zaho, kush është ish-ministri i njohur që shoqëron Ramën gjatë vizitës në Vatikan

Jo vetëm Linda e Zaho, kush është ish-ministri i njohur që

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Vatikan për një vizitë zyrtare. Ajo që ka rënë në sy është fakti se në këtë vizitë e shoqëron dhe ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj.

Ky i fundit dha dorëheqjen në dhjetor të vitit të kaluar, pas vrasjes së të riut Klodian Rasha nga një efektiv policie. Nuk dihet arsyeja pse Lleshaj ka shoqëruar kryeministrin në këtë vizitë.

Përveç Lleshajt, në vizitën në Vatikan ishte dhe ministrja e Jashtme Olta Xhaçka. Rama kishte zgjedhur që këtë vizitë zyrtare ta shoqëronin dhe bashkëshortja e tij, Linda dhe djali i vogël, Zaho.

Ata u pritën dhe nga papa Francesku, ndërsa vendosën lule dhe qirinj te varri i papës shqiptar Klementi XI dhe në varrin e Gjon Palit II.