BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:

Gazetari Arbër Hitaj ka qenë i ftuar këtë të shtunë në Euroneës Albania, ku komentoi përfshirjen e kryeministrit Rama në dosjen McGonigal.

Hitaj tha në fjalën e tij se nuk është vetëm kryeministri Rama politikani shqiptar që ka takuar, ish-zyretarin e lartë të FBI-së.

Ai tha se edhe zyrtarë të lartë të Partisë Demokratike, por dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e kanë takuar ish-shefin e kundërzbulimit në FBI.

“T’i ndajmë disa gjëra, zoti McGonigal deri në momentin që ka qenë shefi kundër zbulimit të New York-ut i FBI-së nuk ka takuar asnjë zyrtarë të këtyre niveleve në Shqipëri, pra kryetar bashkish. Janë takime që ai i ka bërë në momentin që ka lënë zyrën dhe ka dalë në pension, flasim pas vitit 2018 si individ privat. Po, i ka takuar, por më herët ka takuar edhe zyrtarë të tjerë, kjo është ajo që nuk thuhet. Të paktën nga informacionet që unë kam, ka takuar dhe zyrtarë të Partisë Demokratike të nivelit të lartë, madje thuhet që ka takuar dhe vetë zotin Meta”, tha Hitaj.

Më të lexuarat