BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Politike

“Joe Biden kërkon ‘asgjësimin’ tënd”, qytetarët nxjerrin ‘zbuluar’ Metën: Bëhu gati për burg o Ilir floriri! Ke plaçkitur...

“Joe Biden kërkon ‘asgjësimin’ tënd”,

Shpallja “non grata” e Sali Berishës ka tronditur politikën shqiptare. Qëndrimi i Sekretarit Blinken ishte shumë i fortë, por në atë deklaratë ai e bën të qartë se kjo histori nuk mbyllet me kaq, pasi pas Berishës do e kenë radhën emra të tjerë.

Në qëndrimin e DASH ka edhe një deklaratë tjetër, e cila tregon se mund të kemi individë të tjerë që do shpallen “non grata”. Blinken shprehet se Berisha përdori qeverinë për të pasuruar veten, familjen dhe aleatët e tij politikë. Nëse kthehemi pas në kohë, aleati më i madh i Berishës në qeveri ishte Ilir Meta. Në vitin 2009 ata krijuan bashkë qeverinë dhe gjatë kësaj qeverisje ndodhën një sërë skandalesh, që nga videoja e famshme Meta-Prifti, afera e CEZ, afera CEZ-DIA dhe shumë të tjera. Pra, aleati më i madh që ka përfituar nga qeverisja e Berishës është padyshim Meta. DASH flet për pasuri. Nëse shohim pasurinë e Metës ajo është shumë e lartë. Pra duket se personi tjetër i rrezikuar është Meta. 

Meta e ka ulur dozën e agresivitetit pas zgjedhjeve. Postimi i tij i fundit një ditë më parë, ku kërkon të promovojë produktet vendase, ku shkruan “bli shqip” është shoqëruar me reagime të ashpra nga qytetarët.

Një qytetar ironizon, ndërsa shkruan “Dhe vidh si unë thotë Likja?”

“Joe Biden kërkon ‘asgjësimin’ tënd”,

“Joe Biden kërkon ‘asgjësimin’ tënd”,