Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

John Kerry në Tiranë, masa të larta sigurie në Rinas

John Kerry në Tiranë, masa të larta sigurie në Rinas

Postuar: 14/02/2016 - 09:41

Nga momenti në moment pritet që Sekretari Amerikan i Shtetit të mbërrijë në Rinas, ku masat e sigurisë janë të larta.
 
Sekretari Kerry do të takohet në Rinas me Presidentin Bujar Nishanin, ndërsa më pas do të jetë në kryeministri në një takim me ministrin e jashtëm dhe kryeministrin Edi Rama. Me kreun e qeverisë do të ketë edhe një deklaratë për shtyp në orën 11:00.
 
Pas këtij takimi, sekretari Kerry i ka rezervuar një takim edhe kryetarit të opozitës, Lulzim Basha, në hotel Rogner.
 
 Mbi 1500 forca të policisë janë angazhuar për garantimin e sigurisë gjatë vizitës, ndërsa do të ketë monitorim edhe nga ajri.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 23:59

Ditën e sotme kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim me mediat për të folur lidhur me ngërçin e Gjykatës Kushtetuese.

Postuar: 15/11/2019 - 23:07

 Prej 7 ditësh Agim Kajmaku, ish-kryetar i bashkisë së Vorës është në kërkim nga policia, nd

Postuar: 15/11/2019 - 22:22

Ish ministri Ditmir Bushati është duke kryesuar misionin vëshgues të OSBE në zgjedhjet parlamenta

Postuar: 15/11/2019 - 22:01

Kryetarja e Bashkisë Shkodër në detyrë,  Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Pa protok

Postuar: 15/11/2019 - 21:59

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit,

Postuar: 15/11/2019 - 21:48

Kryetarja e Bashkisë së Shkodërës në detyrë Voltana Ademi e ftuar në emisionin 'Pa Protokoll&

Postuar: 15/11/2019 - 21:14

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në G