Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

John Kerry përgënjeshtron Ramën, asnjë fjalë për Byronë dhe Reformën, ja tre çështjet që u diskutuan

John Kerry përgënjeshtron Ramën, asnjë fjalë për Byronë dhe Reformën, ja tre çështjet që u diskutuan

Postuar: 14/02/2016 - 14:45

Sekretari Amerikan, John Kerry, zhvilloi ditën e sotme takime me kreun e qeverisë shqiptare dhe kreun e opozitës, përpos atyre që u dëgjuan në konferencën e përbashkët, liderët shqiptarë thanë edhe çështjet që u diskutuan jashtë medieve.
 
Kryeminsitri Rama ashtu si dhe Basha theksuan se me Sekretarin Amerikan biseduan për Byronë, çështjen e shumëdiskutuar të këtyre ditëve, reformën në Drejtësi etj. Por, Kerry në një status në profilin e tij në Twitter, nuk ka përmendur asnjë nga këto çështje, ai ka thënë shkurt dhe qartë se për çfarë u bisedua.
 
Ai ka shkruar se ka biseduar me kryeministrin Rama dhe ministrin Bushati për çështje të sigurisë, por edhe për ekonominë dhe integrimin në BE.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr