Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Jorida Tabaku e thotë hapur cili është kushti i panegociueshëm që PD-ja nuk do të ulet me qeverinë Rama pas refuzimit të negociatave

Postuar: 22/10/2019 - 17:47

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, duke u ndalur tek çështja e negociatave dhe JO-ja e Shqipërisë nga BE.Mbi këtë çështje, Tabaku akuzon drejtpërdrejt qeverinë “Rama” dhe hedh akuza të forta mbi të.

 
“PD nuk ndjen kënaqësi që Shqipëria është në këtë situatë. Deri në momentin e fundit, kemi shfrytëzuar çdo mundësi për të lobuar që të kishte një “PO” për Shqipërinë. Unë dua të shfrytëzoj mundësinë dhe dua të them se nuk ishte kjo ajo që meritonin shqiptarët, por qeveria ka bërë çdo gjë që ne të arrijmë në këtë situatë sot. Dorëheqja e Ramës ka qenë e panegociueshme që para se të largoheshim nga Parlamenti.Akti i Zaev ofroi një bazë krahasimi se çfarë bënë një politikan i përgjegjshëm. Mund të duket egoizëm, por shyqyr që nuk na ndanë, pasi më tej ne do të bënim pjesë në grupin e Bosnjës ku do të kishim një procedurë tjetër për negociatat. Fakt është që ne penalizuam edhe Maqedoninë e Veriut”, deklaroi ish-deputetja e opozitës, e ftuar në studion e A2 CNN

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 12:07

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka dhënë një mesazh të fortë për politikën shqiptare.

Postuar: 18/11/2019 - 12:00

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ironizu

Postuar: 18/11/2019 - 11:56

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e presidenti Ilir Meta ku tha se v

Postuar: 18/11/2019 - 11:45

Atmosfera në “Air Albania Stadium”, në impiantin e ri në kryeqytet ishte fantastike.

Postuar: 18/11/2019 - 11:24

Kryetari i Parlamentit të Kuvendit, Gramoz Ruçi i pranishëm në konferencën e mbajtur në Tiranë me

Postuar: 18/11/2019 - 11:05

Partia Demokratike ka bërë publike dokumentin që hedh poshtë dhe e nxjerr të pavlefshëm, lejen e