BREAKING NEWS

Fluturon kurba, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja me koronavirus janë identifikuar në 24 orët e fundit në vendin tonë

Fluturon kurba, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të
x

Politike

Jorida Tabaku e thotë hapur cili është kushti i panegociueshëm që PD-ja nuk do të ulet me qeverinë Rama pas refuzimit të negociatave

Jorida Tabaku e thotë hapur cili është kushti i

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, duke u ndalur tek çështja e negociatave dhe JO-ja e Shqipërisë nga BE.Mbi këtë çështje, Tabaku akuzon drejtpërdrejt qeverinë “Rama” dhe hedh akuza të forta mbi të.

 
“PD nuk ndjen kënaqësi që Shqipëria është në këtë situatë. Deri në momentin e fundit, kemi shfrytëzuar çdo mundësi për të lobuar që të kishte një “PO” për Shqipërinë. Unë dua të shfrytëzoj mundësinë dhe dua të them se nuk ishte kjo ajo që meritonin shqiptarët, por qeveria ka bërë çdo gjë që ne të arrijmë në këtë situatë sot. Dorëheqja e Ramës ka qenë e panegociueshme që para se të largoheshim nga Parlamenti.Akti i Zaev ofroi një bazë krahasimi se çfarë bënë një politikan i përgjegjshëm. Mund të duket egoizëm, por shyqyr që nuk na ndanë, pasi më tej ne do të bënim pjesë në grupin e Bosnjës ku do të kishim një procedurë tjetër për negociatat. Fakt është që ne penalizuam edhe Maqedoninë e Veriut”, deklaroi ish-deputetja e opozitës, e ftuar në studion e A2 CNN

Më të lexuarat