BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit, aleatët i kthejnë kurrizin, foltorja kundër bashkimit me LSI për mesazhin e keq të bllokut 700 mijë euro

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit,
x
BREAKING NEWS

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim vizitë blic në Gjykatën e Lartë para zgjedhjes së emrave të rinj

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x

Politike

Jorida Tabaku zbulon se çfarë do të ndodhë me 11 dhe 18 dhjetor: Kemi një sfidë para nesh

Jorida Tabaku zbulon se çfarë do të ndodhë me 11 dhe 18

Nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku pranon se situate në PD është e vështirë, për shkak të “luftës” që po zhvillon  Sali Berisha për të marrë drejtimin e selisë blu.

Gjithsesi, për Tabakun, luftën PD e ka me Edi Ramën dhe jo me Sali Berishën. Ajo deklaroi në emisionin “Zona Zero” në Top Neës se Kuvendi i datës 18 dhjetor, i thirrur nga Basha, do të ketë një pjesëmarrje masive.

Ndryshe nga Kuvendi i thirrur nga Berisha që do të mbahet në stadiumin “Air Albania”, Basha ka zgjedhur Pallatin e Kongreseve.

“Kemi një sfidë përpara nesh. Është një situatë e vështirë. Ishim në pozitë të vështirë që prej 26 prillit për shkak të vjedhjes së zgjedhjeve. Sot ndodhemi në një vështirësi të brendshme. A ardhmja e PD është tek të rinjtë. Ndërthurja e brezave në politikë është gjëja më e mirë. Dy javët në vijim, do të sqarohen dhe kalojnë vështirësitë që po kalon PD. PD do të jetë më e fortë. Luftën e kemi me Edi Ramën.  

Më 11 dhjetor do të ndodhë një aktivitet i Sali Berishës me mbështetës të tij. Më 18 është Kuvendi Kombëtar i PD. Ai që ka forcën dhe legjitimitetin për të marrë vendime. Ka një konfirmim për pjesëmarrjen shumë të madh. Do jetë një Kuvend shumë i rëndësishëm i PD, do përcaktohet strategjia për të ardhmen e PD-së Kuvendi i datës 18 do të mbahet në pallatin e Kongreseve”, tha Tabaku.

Më të lexuarat