BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Politike

Jozefina Topalli reagon me tone të larta: Ngjarja më e rëndë e tre dekadave

Jozefina Topalli reagon me tone të larta: Ngjarja më e rëndë

Në emisionin “Open” në News24 me gazetaren Eni Vasili, po diskutohet në lidhje me sulmin e sotëm ndaj kreut të Partisë Demokratike gjatë protestës së sotme të opozitës.

E ftuar në studio, ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, e ka quajtur sulmin agresion brutal politik ndaj opozitës dhe një provokim të rëndë ndaj shoqërisë në përgjithësi.

Topalli u shpreh se nuk beson në pretendimin se 31-vjeccari ka probleme mendore duke e quajtur një alibi të shumë përdorur.

“Agresion brutal politik, një ndër ngjarjet më të rënda të tre dekadave, agresion i egër kundër opozitës dhe provokim i rëndë ndaj shoqërisë në përgjithësi. Ndër ngjarjet më të paimagjinueshme që vjen pas disa zhvillimeve të viteve të fundit, të rritjes së arrogancës, të një shoqërie në vuajtje për shkak të pasigurisë. Nuk besoj se është person me probleme mendore.

Është një alibi e vjetër e përdorur gjithmonë në të tillë raste edhe në vende të tjera.

Në historinë tonë të 3 dekadave nuk ka ndodhur kurrë kur kreu i opozitës është agresuar brutalisht në këtë formë kur po drejtonte një protestë paqësore.

Precedent i rrezikshëm për historinë politike.

Kushdo të ndodhej në atë situatë do të donte të shkonte në spital, Berisha drejtoi protestën, mori fjalën, mbajti një ndër fjalimet më të mira e pro europiane, e pas kësaj shkoi e përshëndeti demokratët e tij e mban një konferencë shtypi.

Keqardhje që disa deputetë të opozitës përpiqen ta konsiderojnë thjeshtë deputet Berishën sepse është kryetar i opozitës shqiptare”, deklaroi ajo.