BREAKING NEWS

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt SHBA dhe jep lajmin e madh për qytetarët

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt
x

Politike

Jozefina Topalli rikthehet në politikë me një forcë të re politike, Lulzim Basha bën reagimin e papritur

Jozefina Topalli rikthehet në politikë me një forcë të

Kreu i PD Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët ka komentuar edhe zërat e fundit për krijimin e një force të re politike nga ana e ish-nënkryetares së PD, Jozefina Topalli.

I pyetur nga gazetarët për këtë çështje, Basha tha se në PD është i mirëpritur kushdo që kontribuon në largimin e Ramës, kush bën të kundërtën e ka marrë përgjigjen dhe do e marrë nga qytetarët.

“Absolutisht nuk dua të paragjykoj askënd që është në opozitë me Edi Ramën, Por kush bënë të kundërtën e ka të pamundur ta fshehë. Çdokush që do të kontribojë në largimin e Edi Ramës është i mirëpritur. Çdokush që vendos shenjën e barazimit mes Ramës që i ka hapur kaq shumë plagë vendit, dhe nga ana tjetër ka një opozitë që është përballur me të gjitha mënyrat, i shpërben qeverisë. Ftesa ime ka qenë dhe mbete për këdo, unë nuk flas me emra, pasi kjo nuk është çështje individësh. Aq më shumë për individë brenda PD ë kanë patur ndryshimin e demokratëve. Kush përpiqet me apo pa maskë që të zgjasë largimin e Ramës, atë shqiptarët e kuptojnë shumë qartë”, tha Basha.

Më të lexuarat