Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Jozefina Topalli 'shënjestron' opozitën e Lulzim Bashës: Bravo studenta!

Postuar: 06/12/2018 - 16:29

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka reaguar në lidhje me protestën madhëstore të studentëve.

Topalli nuk ka lënë pa thumbuar edhe opozitën e Lulzim Bashës duke thënë se studentët protestuan kundër qeverisë e oligarkëve si dhe kundër tradhtisë së opozitës.

Postimi i plotë i Toapllit

Studentet- kujdestaret e kombit.

Sot studentet po i japin nje drite shprese Vendit te tyre.

Ata sot po protestojne kundra tarifave, por ne thelb Protesta e tyre eshte kundra varferise se shumefishuar, kundra pamundesise per te jetuar nje jete sic e enderron cdo i ri; ata sot protestojne kundra papunesise te prinderve te tyre, kundra pensioneve qesharake te gjysherve te tyre; protestojne kundra padrejtesise, kundra brutatlitetit; kundra korrupsionit qe ka kap cdo qelize te ketij shteti; ata protestojne kundra krimit e pasigurise; protestojne ne fakt kundra qeverise dhe oligarkeve; kundra tradhetise se opozites dhe lidershipit te saj te korruptuar, si dhe kundra gjithe atyre qe pasurohen me karrigen politike qofshin ne pushtet apo opozite.

Ata sot protestojne kundra nje sistemi te kalbur qe nuk ka asgje te perbashket me ate qe studentet e 8 Dhjetorit kerkuan 3 dekada me pare.

Ata sot po i japin shprese famijeve te tyre , shtepise se tyre, vendit te tyre te dashur.

Ata po thojne : duam te jetojme ketu.. nuk duam te ikim si miliona shqiptare te tjere , vellezer e motra te tyre qe iken nga deshperimi.

Bravooo studenta!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 20:53

Taulant Muka kritik i është përgjigjur me arritjet e tij, kryeministrit Edi Rama sërish me anë të një postimi në Facebook.

Postuar: 10/12/2018 - 20:48

Deputeti socialist Pjerin Ndreu shkruan se militantë të PD nga zona e Kamzës janë në mes të stude

Postuar: 10/12/2018 - 20:46

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, shprehet se, kush mendon të pengoj

Postuar: 10/12/2018 - 20:37

Deputeti i Partisë Socialiste Besnik Bare ka komentuar protestën e studentëve.

Postuar: 10/12/2018 - 19:49

Deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boci, ka publikuar sot në Facebook-un e tij mesazhe që i

Postuar: 10/12/2018 - 19:25

Me anë të një postimi në rrjetet sociale deputetja e Partisë Demokratike, njëherësh e bija e lide

Postuar: 10/12/2018 - 19:10

Ambasada Amerikane në Tiranë vjen me një mesazh të qartë për sistemin gjyqësor në vend.