Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Jozefina Topalli sulmoi rëndë Lulzim Bashën, reagon PD: Valdrinin e promovoje në poste drejtuese për hir të babait të tij!

Postuar: 14/08/2019 - 23:59

Partia Demokratike në Shkodër ka reaguar pas akuzave të Jozefina Topallit, e cila akuzoi Lulzim Bashën se ndan interesa të mëdha me kryeministrin Edi Rama dhe se ka ofenduar Shkodrën

Sipas kësaj dege, sa herë kryeministri është në vështirësi, shfaqet ish kryeparlamentarja, e cila sulmon kryetarin e partisë dhe demokratët.

“Sa here Rama eshte ne pozite te veshtire, shfaqet Jozefina Topalli duke sulmuar demokratet dhe Kryetarin Basha! Rastesi apo sherbim ndaj Rames, kete e gjykojne vete qytetaret e Shkodres dhe te Shqiperise! Çudia eshte se skishte asnje fjale per Valdrinin, si trafikant i denuar droge!

Asnje fjale per Ramen qe perdhosi dinjitetin e qytetareve te Shkodres me kandidatin e denuar per trafik droge!”, ishte reagimi i PD-së në Shkodër në Facebook, duke shprehur çudi për këtë qëndrim.

Në këtë reagim vihet në dukje fakti se dikur Topalli ka promovuar Valdrin Pjetrin, tani kryebashkiaku i ri i Shkodrës, në poste drejtuese.

“Me gjasa eshte kujtuar, qe duke injoruar kontributin e çdo demokrati te ndershem, gjate kohes qe qeveriste PD, per hater te Luigjit, babait te Valdrinit dhe mikut te saj, e promovoje Valdrinin ne poste drejtuese, edhe pse pa asnjë kontribut ne Partine Demokratike. Koha kur interesi i demokrateve neperkembej per interesa personale, ka marre fund! Kete duhet ta kuptoje edhe znj. Topalli!

Partia Demokratike dhe demokratet e Shkodrës dhe gjithë Shqipërisë janë në një beteje të përditshme me të keqen dhe krimin e organizuar që qeveris Shqipërinë. Ne jemi të vendosur ta çojmë deri ne fund betejën tonë për Shqipërinë si gjithë Europa.”, ishte qëndrimi i PD Shkodër.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 23:59

Deputeti i PD-së Myslim Murrizi ka befasuar me deklaratën duke u shprehur se Partia Socialiste donte zgjedhje të parakohshme pas djegies së mandateve nga demokratët, por ndërkombëtarët nuk i kanë lejuar.

Postuar: 23/10/2019 - 22:57

Policia e Shtetit ka zbuluar një celulë terroriste iraniane, që do të kryente një akt terrorist n

Postuar: 23/10/2019 - 22:56

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka komentuar mos-hapjen e negociatave më 18 tetor nga BE

Postuar: 23/10/2019 - 22:44

Kreu i PAA-së, Agron Duka tha se pasi të bëhet reforma zgjedhore të kalohet me një qeveri teknike

Postuar: 23/10/2019 - 22:42

Deputeti demorkat, Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Arena”  deklaroi se krer

Postuar: 23/10/2019 - 22:30

Deputetit të Partisë Socialiste, Ervin Bushati tha se detyrat Shqipëria i ka plotësuar.

Postuar: 23/10/2019 - 22:21

Deputeti Myslim Murrizi tha se parrulla "Rama ik", u zbut para pak kohësh u bë “G