BREAKING NEWS

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja
x
BREAKING NEWS

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të ditës në seancën e 7 korrikut

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të
x
BREAKING NEWS

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...
x
BREAKING NEWS

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron “tërmet” për Edi Ramën: Janë fakte skandaloze

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x

Politike

“Ju kam dhje** mu në...”/ Mentor Kikia e lëshon gojën keq dhe ngre shqetësimin e madh: Kjo është më e rëndësishme sesa foltoret e Berishës e Bashës, apo edhe konsultimet e Ramës!

“Ju kam dhje** mu në...”/ Mentor Kikia e lëshon gojën

Gazetari Mentor Kikia ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale në lidhje me problemet që po hasin fermerët shqiptarë për eksportimin e produkteve të tyre.

Kikia shkruan se më e rëndësishme sesa foltoret e Berishës e Bashës, apo edhe konsultimi i Ramës çdo mëngjes me shqiptarët përmes letrave me postë, është pikërisht ekonomia dhe që djersa e njerëzve që rropaten nëpër fusha e sera të mos shkoj dëm.

“Kjo eshte me e rendesishme sesa foltoret e Berishes dhe Bashes!

Kjo eshte me e rendesishme sesa konsultimi i Rames cdo mengjes me shqiptaret, me letra me poste!

Kjo eshte me e rendesishme se ato qe derdellisim ne neper studio cdo nate!

Kjo eshte ekonomia!

Kjo eshte paraja!

Kjo eshte djersa e njerezve qe rropaten cdo dite neper fushe e sera.

Dhe qeveri duhet te jape shpjegime sot per kete gje.

A po ben Serbia lufte tregtare dhe nese po, “ju kam dhje… mu ne Open Ballkan”!

A perdorin fermeret tane me shume pesticide nga sa lejohet? Nese po, specialistet ti keshillojne te punojne si duhet, nese duan te shesin.”, shkruan Mentor Kikia.

Më të lexuarat