BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Politike

“Ju sikur nuk kishit respekt për të para janarit?”/ Grida Duma reagon për zgjedhjen e Sali Berishës në krye të PD-së, gazetarët i bëjnë pyetjet provokuese

“Ju sikur nuk kishit respekt për të para janarit?”/ Grida

Deputetja demokrate Grida Duma ka reaguar pas zgjedhjes dje të ish-kryeministrit Sali Berisha në krye të PD-së.

Grida Duma: Sali Berisha është personalitet që nuk ka nevojë ta respektosh si kryetar. PD-ja do një zgjedhje të madhe drejt të ardhmes dhe i jam drejtuar publikisht me të njëjtin mesazh, duhet të shkojmë drejt një PD-je fituese. Qëndrimin e PD-së ai e di mirë

Pyetje: Ju nuk kishit respekt për të para Janarit

Grida Duma: Jo kundër Berishës, e keni gabim, unë jam shfaqur në publik, nuk është çështje servilizmi, unë nuk dua asnjë post në PD. Nëse PD nga Berisha do të konsiderohet një krijesë e Berishës, mendoj se duhet lënë e lirë, nuk i ka munguar kurrë respekti nga ana ime. Sigurisht që mund të bënte zgjedhje më të mira. Unë nuk besoj se mund të këshilloj Berishën, pasha me të cilën ai u drejtohet demokratëve është e madhe, vullneti i demokratëve duhet njohur.

Pyetje:Nëse Berisha thërret një mbledhje do shkoni?

Grida Duma: Të shohim, këtu kemi qenë edhe para se të jepte dorëheqjen Basha e sigurisht që kam kërkuar ringritje. Berisha është pjesa më e madhe, por mbetet dhe një pjesë.