Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ju thyen dhëmbët”, Spartak Ngjela sherr live me zv-ministrin Artan Shkreli (E plotë)

Postuar: 02/12/2019 - 22:09

Në emisionin ‘Open’  pati një debat i fortë mes zv.ministrit  Artan Shkreli dhe avokatit Spartak Ngjela.

Në një lidhje direkte nga Durrësi zoti Shkreli tha se ndërtesat që janë shembur me urdhër dhe me shkrim të Këshillit Bashkiak.

“Për sa i përket hetimeve të prokurorisë ajo ndërtesat i ka aty, mund të vijë të hetojë. Ne nuk mund të presim 1 shekull  sepse grupi në terren po bën inspektimet. Mund të marrë inspektimet e grupeve në terren”- tha Shkreli.

Por avokati Ngjela tha se ju nuk mund ti shkatërroni pa ardhur Prokuroria.

“Po ju nuk njihni ligjin. Prokuroria ju thyen dhëmbët. Nuk mund të prishni pa marrë leje nga Prokuroria. Është krim të prishen vendi i krimit. Nuk ta lejon ligji të shkatërrosh vendin e krimit”- tha Ngjela.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 14:55

Ashpërsohet lufta mes presidentit Ilir Meta dhe kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

Postuar: 13/12/2019 - 14:42

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas dërgimit të dosjes p

Postuar: 13/12/2019 - 14:35

Presidenti Ilir Meta po tenton që në krye të Emërimeve në Drejtësi të vendosë të besuarën e tij,

Postuar: 13/12/2019 - 14:08

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës bën me dije se Kreu i Shtetit ka emëruar z.

Postuar: 13/12/2019 - 13:59

Numri dy i PD, Edi Paloka, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ka reaguar menjëherë pas emër

Postuar: 13/12/2019 - 13:46

Vetëm pak minuta pasi dekretoi propozimin e kryeministrit Edi Rama për të emëruar Arben Ahmetajn

Postuar: 13/12/2019 - 13:43

Ndryshime në qeveri, kryeministri Edi Rama vendos ngritjen e një ministrie të re dhe propozon emë