BREAKING NEWS

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe 2 mijë të vdekur brenda ditës

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe
x

Politike

“Juristët të qëndrojnë në kafe”, ish-deputeti i PD shpërthen keq ndaj kryeministrit Rama

“Juristët të qëndrojnë në kafe”,

Pas ironisë së kryeministrit Edi Rama në Durrës ku deklaroi se të rinjtë juristë të qëndrojnë në kafe, ndërsa punëtorët për ndërtimin do të merren nga kontinente të tjera, ish-deputeti i PD-së, Endri Hasa, shkruan se kreu i qeverisë ka dështuar të hapë 300 mijë vende pune dhe ofendon të rinjtë e arsimuar.

Sipas tij, një i ri i arsimuar nuk mund të punojë në ndërtim dhe se ata janë e ardhmja e vendit.

Postimi i plotë: Pasi dështoi të hapë 300 mijë vende pune, pasi e mbushi administratën me kriminelë e militantë të paaftë, sot Edi Ramës nuk i ka mbetur asgjë tjetër, vetëm se me gjuhë vulgare, të fyejë të rinjtë e arsimuar shqiptarë.

Një i ri i arsimuar si jurist, ekonomist, infermier apo inxhinier, nuk mund të punojë në ndërtim, se nuk është profesionist i asaj fushe dhe nuk ka investuar për këtë. Të rinjtë e arsimuar janë e ardhmja e këtij vendi. Ata me idetë, energjinë dhe punën e tyre dinjitoze do ta bëjnë Shqipërinë e nesërme më të mirë. Piktori Edi Rama ka dështuar si Kryeministër!