BREAKING NEWS

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se çfarë pritet në ditët në vijim: Mund të ketë përmbytje masive. Ja zonat që rrezikohen

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se
x
BREAKING NEWS

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë në orët në vijim

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje 52-vjeçarin, detajet e para

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje
x
BREAKING NEWS

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me urgjencë drejt Tiranës

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me
x
BREAKING NEWS

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush është Admir Bejo? Dyshohet për hakmarrje të një tentative vrasje në 2007

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush
x
BREAKING NEWS

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në Kuçovë, çfarë thotë policia

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec, dyshohet se...

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec,
x
BREAKING NEWS

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje të reja

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje
x

Politike

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak

Spartak Braho u shpreh se rruga Kardhiq-Delvinë është një aferë korruptive, ku është e përfshirë edhe ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku.

Në një intervistë për News24, hodhi akuza ndaj kryeministrit Rama duke thënë se ai është një megaloman që kërkon të krijojë atë që quhet “era e Ramës”.

Braho: Ajo rrugë ka filluar që kur ishte ministër Olldashi. Është në kuadrin e aferave korruptive ku është përfshirje ministrja. Balluku është pjesë e oligarkisë politike të Ramës, me të jep e merr, me të zgjedh kë do ai, për të krijuar atë që quhet era e Ramës. Rama është megaloman, i ka hipur në kokë që ti ngjarjë njerëzve të mëdhenj. Rama po të ketë ushtrinë fillon edhe luftën në Ballkan, por nuk ka këllqe. Kërkon të kujtohet si periudha e Ramës, është i papërmbajtshëm.

Derisa del dhe dënon gazetarët kot, ç’punë ka ai me gazetarët.

Oligarkia ekonomike e grumbulluar në 10-15 vetë. Le të botojë listën e investitorëve strategjik. Unë e kam parë listën. Është për të vënë duart në kokë.

Ata kanë krijuar bankomat, ku fshihet drejtori i KESH, Vangjush Dako, etj. Problematika është e ngjeshur, pakënaqësia e njerëzve të thjeshtë…si mos të zemërohesh. Ministria e Shëndetësisë ble krevat dopio. Për cfarë e do? Rama i ka hipur gomarit mbrapsht dhe prapa i vijën ata sonco pancot.

Më të lexuarat