BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Politike

‘Ka hyrë në lojën e...”, Frrok Çupi plas deklaratën e fortë, tregon ku po gabon Alibeaj

‘Ka hyrë në lojën e...”, Frrok Çupi plas

Lidhur me atë që po ndodh mes dy palëve të opozitës, analisti Frrok Çupi tha se PD e Alibeajt ka zgjedhur rrugën e gabuar për ti dhënë rëndësi vetes. Sipas tij, opozita është dobët kur propozon që ti sjell ajo 4 propozimet dhe maxhoranca të ketë të drejtën të zgjedhë nga ato, kur në fakt maxhoranca ka të drejta më të mëdha se opozita.

“Opozita e Berishës nuk pranohet në këtë proces të presidentit, ndërsa pjesa që merr pjesë ka zgjedhur rrugën e gabuar për ti dhënë rëndësi vetes. Njëra anë e ka të domosdoshme të manifestojë forcë, këmbëngulje, ndërsa opozita e Alibeaj çedon në pikën që bëhet i pabesueshëm. Gjithçka bëhet e fortë në shtet kur bazohesh në ligj, po dole nga principet e shtetit qullosesh. Opozita është dobët ajo propozon që 4 nga propozimet të vijnë nga minoranca dhe maxhoranca të ketë të drejtën të zgjedhë nga ato që sjellim ne, kjo do të thotë të mohosh balancat në parlament. Maxhoranca ka të drejta më të mëdha se opozita. Ky është koncepti i shtetit vullnetar pastaj. Opozita e Alibeaj nuk është aq e fortë sa thotë dhe s’po paraqesin dot emra në tryezë. Ka hyrë në lojën e forcës, por në fund presidenti do të jetë çështje e ligjit”, thotë Çupi.

Më të lexuarat