Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ka hyrë në një betejë për jetë a vdekje”, Frrok Çupi paralajmëron ndryshimin e madh, zbulon ‘goditjen’ që do të marrë Ilir Meta në shtator

Postuar: 11/07/2019 - 20:19

Për gazetarin dhe publicistin Frrok Çupi, qëndrimi i Metës në zyrën e Presidencës nuk do t’i jetë i gjatë.

“Marrëveshja në politikë është e domosdoshme. Por opozitën e keni parë që është e luhatur. Problem tani është presidenti, i cili ka hyrë në një betejë për jetë a vdekje. Në shtator nuk do të kemi këtë President”, u shpreh ai.

I pyetur se nëse është i bindur se Meta nuk do të jetë më President, Frrok Çupi u përgjigj: “Jam i bindur, sepse në të kundërt bie mazhoranca, nëse bie mazhoranca bie Amerika. Nëse Meta është President, këtu ka rënë Amerika, e gjithë influenca perëndimore në Shqipëri”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 23:59

Deputeti i PD-së Myslim Murrizi ka befasuar me deklaratën duke u shprehur se Partia Socialiste donte zgjedhje të parakohshme pas djegies së mandateve nga demokratët, por ndërkombëtarët nuk i kanë lejuar.

Postuar: 23/10/2019 - 22:57

Policia e Shtetit ka zbuluar një celulë terroriste iraniane, që do të kryente një akt terrorist n

Postuar: 23/10/2019 - 22:56

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka komentuar mos-hapjen e negociatave më 18 tetor nga BE

Postuar: 23/10/2019 - 22:44

Kreu i PAA-së, Agron Duka tha se pasi të bëhet reforma zgjedhore të kalohet me një qeveri teknike

Postuar: 23/10/2019 - 22:42

Deputeti demorkat, Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Arena”  deklaroi se krer

Postuar: 23/10/2019 - 22:30

Deputetit të Partisë Socialiste, Ervin Bushati tha se detyrat Shqipëria i ka plotësuar.

Postuar: 23/10/2019 - 22:21

Deputeti Myslim Murrizi tha se parrulla "Rama ik", u zbut para pak kohësh u bë “G