BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Politike

"Ka lënë gjurmë negative në diplomaci"/ Shemsi Prençi akuza të forta ndaj Yuri Kim: Mbajti SPAK-un larg ndëshkimit të veprave të rënda

"Ka lënë gjurmë negative në diplomaci"/ Shemsi

Ish-drejtuesi i lartë në Policinë e Shtetit, Shemsi Prençi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se ambasadorja amerikane Yuri Kim nuk çoi përpara Reformën në Drejtësi.

Ai theksoi se Kim ka mbajtur SPAK-un larg ndëshkimit të veprave më të rënda të korrupsionit në Shqipëri.

“Në raport me gjurmën është mirë të themi që ka lënë gjurmë, por ka lënë gjurmë negative në diplomaci. Nëse do i referohemi sukseseve të SPAK, që do ishte ambasadorja që do çonte në finalizimin reformën e në drejtësi, SPAK-un kjo ambasadore e ka mbajtur larg ndëshkimit të veprave më të rënda të korrupsionit në Shqipëri”, u shpreh Prençi.

“Reformat në Drejtësi kanë shkuar shumë mbrapa. Në Shqipëri akoma nuk po ndëshkohen veprat më të rënda të korrupsionit që do peshojnë mbi shpatullat të miat dhe të gjithë popullit shqiptar”, tha ai më tej.

Sipas Prençit, ambasadorja Kim ka punuar që të mos vijojë Reforma në Drejtësi.