BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

“Ka mision”/ Demokratja zbulon prapaskenat e rikthimit të Bashës: Ja pse ndryshon nga ai i Berishës

“Ka mision”/ Demokratja zbulon prapaskenat e rikthimit të

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike ishte e ftuar këtë të enjte në Euronews Albania ku komentoi rikthimin në publik të Lulzim Bashës.

Ajo tha se Basha nuk është larguar kurrë nga Partia Demokratike pavarësisht se u tërhoq përkohësisht nga detyra si kryetar i saj.

E pyetur se ku ndryshon rikthimi i Bashës nga i Berishës, Karabina tha se Basha ka kartën morale për t’u rikthyer pasi ai asnjëherë nuk ka  deklaruar se do tërhiqej nga politika gjithashtu ajo u shpreh se Basha ka një mision të cilin ajo beson se do e çoj  deri në fund.

“Zoti Berisha pati bërë një deklaratë në 2013 që tërhiqet, madje ai tha edhe nga politika, megjithatë ai ka qenë deputet i Partisë Demokratike, mjaft aktiv. Zoti Basha tha nuk tërhiqem, ai tha “Po tërhiqem përkohësisht dhe do jem kontribuuese dhe ndihmës në zhvillimet e mëtejshme të Partisë Demokratike”.

Ai sot në fakt ka këtë kartën morale dhe ka përgjegjësinë sepse ka nisur, e ka nisur zoti Basha këtë rrugëtim të drejtimit të Partisë  Demokratike, si parti euro-atlantike dhe e shkëputur nga hijet e së shkuarës e cila na ka mbajtur pengë deri më tani dhe ai e ka këtë mision.

Zoti Basha është kthyer në publik në takimet që po bën, mund të jetë kandidat për garën në krye të Partisë Demokratike. Unë do ne mbështesë, sepse mendoj se misionin që ka nisur do e çoj deri në fund”,-tha Mirela Karabina.