BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x

Politike

“Ka pasur ndonjë rrëshqitje”/ Arian Çani habit me atë që thotë për Ilir Metën, zbulon edhe lëvizjen që do bëjë ai nëse shpallet ‘non-grata’ nga SHBA

“Ka pasur ndonjë rrëshqitje”/ Arian Çani habit me

Gazetari Arian Çani duke u ndalur mbrëmjen e djeshme tek figura e Ilir Metës, tha se nëse ai shpallet ‘non grata’ mund t’i rrisë stimulin për t’u bashkuar me Berishën.

“Meta është njeri me nuhatje politike të fortë, pavarësisht ndonjë rrëshqitje në nervozizëm që ka patur. Meta në thelb, nëse do ishim gjallë pas 100 vjetësh, në historinë e këtij vendi do mbetet, si një nga Presidentët më aktivë, që ka dhënë një kontribut shumë pozitiv ndaj një regjimi autokratik të rrezikshëm. Ka lënë disa akte, që unë them kanë qenë të shëndetshme. Ndoshta sot s’i shohim dot, por kur gjërat do kthjellohen, do kuptojmë që një vendi i duhet një President i tillë kur sistemi është i kapur. Gjithë pyetja është a do ketë fatin e Berishës. Dikush mund të thotë më mirë të shpallet non grata sepse i rritet stimuli për t’u bashkuar me ‘doktorin’ dhe për të marrë më shumë vota në zgjedhjet lokale”, u shpreh Çani.

Më të lexuarat