BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

“Ka pasur vite të tëra fërkime me Donald Lu-në?”, Arian Çan paralajmëron lajmin që do të tronditë Ilir Metën

“Ka pasur vite të tëra fërkime me Donald

Gazetari Arian Çan tha se Meta dhe Berisha nuk janë antiamerikanë, por herë pas here kanë bërë rezistencë.  

Sipas Çanit, Meta pritet të shpallet ‘Non Grata’.

“Meta njësoj si Saliu, u munduan të krijojnë në Shqipëri një lloj politike sovraniste. Për herë të parë, shfaqën tendenca të një lideri sovranist. Kjo gjë në Europë dhe në Amerikë është fare e natyrshme. A do të ketë Shqipëria një parti sovraniste. A ka njeri këllqe ta bëjë këtë gjë”? Këta që tentuan, po ikin. Ilir Meta dhe Sali Berisha mund ta kishin mirë me amerikanët nëse do të ulnin kokën, këta u kanë dalë kundër. Meta ka pasur vite të tëra fërkime me Donald Lu-në. Nuk janë antiamerikanë. Por duan të bëjnë rezistencë herë pas here. Ja ku përfunduan, njëri është non grata, tjetri pritet të shpallet”, tha ai.