BREAKING NEWS

Publikohet përgjimi ‘bombë’ për Zora Zaev-in, zbulohen prapaskenat dhe lidhjet e tij të fshehta: Në koordinim të ngushtë me.. (AUDIO)

Publikohet përgjimi ‘bombë’ për Zora Zaev-in,
x

Politike

Ka prishur marrëdhëniet me kryeministrin? Albin Kurti tregon se çfarë do të ndodhë së shpejti me Ramën

Ka prishur marrëdhëniet me kryeministrin? Albin Kurti tregon se

Kandidati kryesor për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti foli dhe për marrëdhënien me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Sipas tij së shpejti do të zhvillohet edhe një takim me kryeministrin Rama.

Pjesë nga intervista

Pse keni prishur marrëdhëniet me kryeministrin Edi Rama?

“Ka qenë koha e protestave kundër Thaçit në Kosovë dhe Rama mbështeti presidentin e Kosovës. Jam takuar me të në vendlindje në rezidencën e kryeministrisë. Kemi diskutuar për shumë gjera jemi pajtuar për shumë gjëra. Por për këtë gjë për mua ka mbetur enigmatike. Po do të takohem shpejt me Ramën.