BREAKING NEWS

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në
x
BREAKING NEWS

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin kërkimet për kapjen e autorit

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin
x
BREAKING NEWS

Shqiptarët me gomone për në Angli/ Ambasadori britanik takon Gledis Nanon dhe bën deklaratën e fortë: Do depërtohen, nuk mund të kenë kurrë...

Shqiptarët me gomone për në Angli/ Ambasadori britanik takon
x
BREAKING NEWS

Publikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet për ‘Spiunazh’, ja çfarë u gjet gjatë kontrollit nga FBI (Dokumenti)

Publikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet për
x
BREAKING NEWS

Kamioni me grurë përmbyset në mes të autostradës, reagon ashpër Erion Braçe: Zotërinj të policisë, buka nuk shkelet, nuk kalojnë makinat mbi...

Kamioni me grurë përmbyset në mes të autostradës,
x
BREAKING NEWS

Foto/ Aksident i frikshëm në Levan-Tepelenë, plagosen 8 persona, detajet e para

Foto/ Aksident i frikshëm në Levan-Tepelenë, plagosen 8 persona,
x
BREAKING NEWS

“Do ketë ‘non-grata’ të tjerë politikanësh”/ Ambasadorit britanik bën paralajmërimin tronditës: Ja kur do të fillojë vala e dytë

“Do ketë ‘non-grata’ të tjerë
x
BREAKING NEWS

Veliaj i përgjigjet ‘flakë për flakë’ ish-presidentit: Për të jetuar unë shisja fiq, Ilir Meta spiunonte miqtë

Veliaj i përgjigjet ‘flakë për flakë’
x

Politike

“Ka reaguar edhe Ambasada e SHBA-së”, Milaim Zeka plas SKANDALIN për qeverinë shqiptare: I përfshirë edhe ministri i Mbrojtjes!

“Ka reaguar edhe Ambasada e SHBA-së”, Milaim Zeka plas

Gazetari Milaim Zeka ka bërë sot publik atë që ai e quan si skandali më i fundit i qeverisë së Albin Kurtit.

I ftuar në emisionin ‘Breaking’, Zeka zbuloi se në skandal përfshihet ministri i Mbrojtjes, Armend Meta, dhe një kërkesë e tij ndaj shefit të shtabit të forcave të sigurisë së Kosovës.

“Ministri i Mbrojtjes, Armend Meta,, ka kërkuar nga shefi i shtabit i forcave të sigurisë që të bëjë ngjyrosjen e disa mjeteve motorike me ngjyrat e policisë që janë dhurata nga SHBA.

Dhe kërkon t’i dërgojë në veri të Kosovës.

Albin Kurti në vend që të shkarkojë ministrin e tij, ka reaguar ambasada e SHBA, Departamenti i  Shtetit Amerikan kundër ministrit, ndërsa këta duan të shkarkojnë gjeneralin që i ka ruajtur marrëdhëniet e mira mes SHBA-së dhe ushtrisë së Kosovës.  Është super skandal ta kërkojë ministri diçka të tillë”, tha Zeka.

Më të lexuarat