BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën

Gazetari Aulon Kalaja bëri një deklaratë të fortë, teksa tha se kryeministri Rama nuk do të pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë për shkak të përfshirjes në çështjen McGonigal.

Ai shtoi gjithashtu se në lidhje me dosjen e ish-zyrtarit të FBI-së do të ketë surpriza pasi nuk bëhet fjalë vetëm për 225 mijë dollarë.

Gazetari nënvizoi se McGonigal duhet t’i bëjë një nder të madh Shqipërisë dhe SHBA-ve, duke u bërë i penduar i drejtësisë dhe të tregojë se ku i mori paratë.

“Zoti Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë nuk shkel më në Shtëpinë e Bardhë. Po e bëj këtë deklaratë këtu në këto momente sepse është njeri nën akuzë. Nuk futet më në Shtëpinë e Bardhë, kjo është deklarata ime. Kryeministri Edi Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë. Kjo është e para dhe e dyta që dua të them është se zoti McGonigal duhet të flasë, pra ai duhet të kthehet në të penduar të drejtësisë për atë që di, për të shpëtuar veten e tij dhe për t’i bërë një nder të madh Shqipërisë, por edhe Shteteve të Bashkuara. Duhet të flas dhe të thotë ku i mori paratë. Besoj se do kemi surpriza pasi nuk bëhet fjalë për 225 mijë dollarë, më besoni. Është shifër modeste për FBI-në”, tha Kalaja.

Më të lexuarat