Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ka të drejtë Rama apo Meta? Bamir Topi flet hapur: Presidenti duhet të ketë kujdes, nuk duhet të vulgarizohet

Postuar: 16/11/2019 - 21:38

Ish-presidenti, Bamir Topi tha se pavarësisht përplasjeve të cilat kanë sfond të pasur politik, besoj se gjuha e përdorur është një gjuhë që nuk u shkon për shtat atyre që konsiderohen burra shteti.

Sipas tij presidenti duhet të ketë një gjuhë më të zgjedhur, nuk duhet të vulgarizohet

“Presidenti pavarësisht dobësimit të kompetencave pas 2008 mbetet President i Republikës, është kryetar i shtetit. Dhe pavarësisht përplasjeve të cilat kanë sfond të pasur politik, besoj se gjuha e përdorur është një gjuhë që nuk u shkon për shtat atyre që konsiderohen burra shteti. Duhet të ketë një gjuhë më të zgjedhur, nuk duhet të vulgarizohet. Pas ndryshimeve të 2008, Shqipëria de facto është një republikë kryeministrore”, tha Topi në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 17:21

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji me anë të një shkrimi në Facebook ka paralajmëruar  fakte dhe prova të reja, që sipas tij tregojnë se hetimet ndaj tij për dosjen “Babale” janë të ma

Postuar: 14/12/2019 - 17:01

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me banorët e Laçit është njohur me anke

Postuar: 14/12/2019 - 14:54

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas urdhër-ndalimeve në Durrës.

Postuar: 14/12/2019 - 14:01

"Një këshillë e vlefshme që duhet dëgjuar!" Kështu shkruan Presidenti Ilir Meta, i cili

Postuar: 14/12/2019 - 13:35

Mazhoranca pritet të shtojë masat izoluese ndaj presidentit Ilir Meta.