BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

Kabineti i ri qeveritar dhe votat që morën emrat surprizë në PS, deputetja Luljeta Bozo mban qëndrimin e prerë dhe ka dy fjalë edhe për kryeministrin Rama: Asnjëherë nuk e prisja!

Kabineti i ri qeveritar dhe votat që morën emrat surprizë në

Numri i votave që morën emrat surprizë në listën e PS-së u diskutua gjatë në publik. Në lidhje me këto diskutime, deputetja e PS-së, Luljeta Bozo tregohet e sinqertë kur pohon se as vet s’e priste të merrte ato vota që siguroi.

“Unë asnjëherë nuk prisja të them të drejtën, e mora me shumë qetësi këtë punë, sepse unë kam një profesion shumë të dashur, kam një jetë që nga viti 65’ që jap mësim, kam një dashuri të madhe për studentët dhe kërkimin shkencor”, thotë 79-vjeçarja.

Në një intervistë për Euronews, Bozo tregohet e kujdesshme për të mos komentuar lënien e mandatit nga Najada Çomo, e dyta në listë pas saj, duke e cilësuar vendim personal për të cilin nuk preferon të flasë. Ndërsa për emrat e qeverisë së re ishin brenda pritshmërive që kishte.

“Mbi të gjitha është një qeveri që rrallë e gjen në botë, që ka kaq shumë gra ministre. Rama është burrë i mençur në këtë kuptim, që ka kuptuar forcën e gruas dhe ka dalë i suksesshëm që i ka besuar grave”, shprehet znj. Bozo.