Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kaçifas”/ Meta me deklaratë të fortë: Ngjarja nuk ishte e rastësishme!

Postuar: 16/11/2018 - 22:19

Presidenti Ilir Meta i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ ka komentuar edhe ngjarjen e rëndë të ndodhur në Bularat, ku mbeti i vrarë ekstremisti grek Kostandinos Kaçifas.

Ai deklaroi se ngjarja që ndodhi më minoritarin Kaçifas më 28 Tetor, nuk ishte e rastësishme.

Sipas Presidentit, incidenti ishte planifikuar që të ndodhte nga viktima. Kreu i shtetit është shprehur se viktima Kaçifas donte të provokonte.

“Kjo nuk është një ngjarje e rastësishme sepse viktima ka qenë i frymëzuar për të shprehur atë papërmbajtje tepër provokuese dhe për të krijuar një incident pavarësisht cila do të ishte pasoja që do sillte tensionin. Nuk po them se kishte në plan të vriste njerëz, por të demonstronte atë provokim. Ka një përpjekje të segmenteve të caktuara për të provokuar tensione”, tha Presidenti Ilir Meta në “Zonë e Lirë”.

Kostandino Kaçifas u vra më 28 Tetor në fshatin Bularat të Dropullit në Gjirokastër pas shkëmbimit të zjarrit me policinë. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 19:55

Kryeministri Rama pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet bëri një shpjegim “sportiv” duke marrë shembull Juventusin dhe suksesin  e kësaj skuadre në Serie A.
 

Postuar: 18/02/2019 - 19:46

Ditën e sotme Partia Demokratike, aleatët e saj  dhe Lëvizja Socialiste për Integrim morën v

Postuar: 18/02/2019 - 19:39

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka shprehet se Bashkimi Evropian ka vendosur për negociatat pa ardh

Postuar: 18/02/2019 - 19:32

Zëdhënësja e KE, Maja Kocijancic ka komentuar vendimin e opozitës për djegien e mandateve.

Postuar: 18/02/2019 - 19:28

Kryeministri Rama ka reaguar sërish pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet.Rama ka postu

Postuar: 18/02/2019 - 19:24

Nënkryetarja e LSI Erisa Xhixho ka reaguar pas vendimit të marrë nga Grupi Parlamentar i LSI-së p

Postuar: 18/02/2019 - 19:05

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu është shprehur se gazi lotsjellës që përdori policia dhe