BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Politike

Kadilli tregon se do të shkojë në Kuvendin e 11 dhjetorit: E ardhmja e PD-së nuk mund të jetë as Basha, as Berisha!

Kadilli tregon se do të shkojë në Kuvendin e 11 dhjetorit: E

Për Fatbardh Kadillin Kuvendi i 11 dhjetorit është legjitim dhe se demokratët kanë të drejtë të mblidhen në këtë kohë të vështirë për PD-në.

Ai shkruan se do të marrë pjesë në këtë kuvend si një detyrim politik dhe shton se e ardhmja e PD-së nuk mund të jetë as Basha dhe as Berisha.

"Nuk ka më dyshim se Kuvendi i 11 dhjetorit është legjitim. Demokratët kanë të drejtë të mblidhen në këtë kohë të vështirë për PD-në. Unë do të marr pjesë në të, si detyrim moral dhe politik. E ardhmja e PD-së nuk mund të jetë as Basha dhe as Berisha. PD duhet të kthehet në parti moderne perëndimore, që ecën me kohën e nuk mbetet pas tek modelet autokratike të deritanishme. Këtë gjë nuk mund ta bëjë as Basha dhe as Berisha. PD ka nevojë të gjejë një vizion e një frymë të re për të ardhmen. Këtë kërkojnë shumë anëtarë të PD-së dhe shumica e votuesve të PD-së. Unë do të jem në Kuvend për të sjellë zërat e tyre dhe për t’u bërë thirrje demokratëve t’i dëgjojnë këto zëra. Do të jem për t’u kërkuar demokratëve që të mos përsërisim të shkruarën, në një cikël që nuk mbaron kurrë", shkruan Kadilli.