Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kadri” apo “jo Kadri”? Kryeministri klasifikon gazetarët me radhë, por edhe veten në fund (LISTA)

Postuar: 11/01/2019 - 23:24

  Kryeministri Rama ka komentuar gazetarët dhe opinionistët e njohur të vendit në emisionin Zonë e Lirë Kadri apo jo Kadri”, ishte intervista e kreut të qeverisë, ku Rama i klasifikonte gazetarët në “Kadrinj” dhe “jo Kadrinj”.  Rama sqaroi edhe se kë quan “Kadri”: ”Është dikush që bën gjyqin e qëllimeve, që unë e di se ç’ke në mend dhe unë të sakatoj”.

 
Andi Bejtja – S’mund të jetë, por ha e pi me ta
 
Andi Bushati – Kadri i Kadrive
 
Arjan Curri – Nuk e njoh
 
Andi Tela- Nuk është Kadri
 
Arjan Vasjari – Jo kadri
 
Arlind Qorri – Po
 
Armand Shkullaku – Kam dyzim shumë të madh, me njëri sy më duket, me tjetrin jo
 
Artan Fuga – Jam në konflikt interesi nuk flas dot, është xhaxha i Endrit
 
Artur Zheji – Artur Kardiu, ka një mbiemër që nuk e mbajti dot
 
Artan Hoxha – Ka kohë që se kam parë
 
Baton Haxhiu – S’ka lidhje fare
 
Ben Blushi – Mund ti thuash shumë gjëra, por kurrë Kadri
 
Berat Buzhala – Ky është… edhe Kadri edhe bukëshkalë
 
Beasrt Kadia – S’ka lidhje me Kadriun
 
Bendi Fevziu – Jo, ky është mikpritësi i të gjithë Kadrinjve. Bëhet Kadri kur i mirëpret ata, behët kundër kur si ka aty, por në fund ia del që të mos jetë Kadri
 
Çim Peka – Qim Kadriu
 
Dritan Hila – Kadri
 
Eni Vasili- Jo Kadrie
 
Erl Murati- Mund ta lëmë seen?!
 
Fari Balliu- Ky fyen dhe kadriun, shikoje çfarë fytyre ka, mbanë përgjegjësi për atë
 
Fatos Lubonja – Total Kadri
 
Henri Çili – Jo
 
Ilir Babaramo- Jo
 
Ilva Tare- Jo
 
Lorenc Vangjeli – ka një lloj Kadriu që merr çehren e atmosferës… Jo s’është
 
Mentor Nazarko – Jo
 
Mero Baze – Jo
 
Muç Nano- Jo
 
Preç Zogaj – Jo
 
Robert Rakipllari- Ky është Zoti Kadri. Pra ka një lloj zotrilliku në kadrizmin e vet.
 
Rudina Xhunga – Nuk ika lidhje
 
Shpëtim Nazarko – Jo
 
Skender Minxhozi – Jo
 
Sokol Balla – Jo
 
Ylli Rakipi- Ouo, çi ke këto, shikoje si shef… Ky është Ylli Kadriu
 
Arjan Çani- jo mo, s’bëhett llaf, nuk je Kadri.
 
Shpëtim Zekthin – Jo, nuk më është shfaqur gjëkundi
 
Edi Rama – Anti Kadri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 14:32

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka shigjetuar nga mbledhja e Kryesisë së KDK-së, Kryetarin e Parlamentit Gramoz Ruçi, i cili refuzoi t’i jepte të drejtën e fjalës opozitës në mbledhjen e fu

Postuar: 18/01/2019 - 14:07

Dy ditë më parë emisioni ‘Top Story’ ngriti akuza ndaj disa zyrtarëve të lartë në ven

Postuar: 18/01/2019 - 13:35

Kuvendi i Shqipërisë përmes një njoftimi për mediat ka bërë me dije se të hënën e 21 janarit do t

Postuar: 18/01/2019 - 13:24

Në fund të dhjetorit, kur pak kush e priste, Edi Rama njoftoi tetë ndryshime në kabinetin qeveris

Postuar: 18/01/2019 - 13:14

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me studentët ka deklaruar se qeveria s’mund të merret p

Postuar: 18/01/2019 - 12:52

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka folur sot për debatin që ka lindur për korrigjimin e kufij

Postuar: 18/01/2019 - 12:34

Kryeministri Edi Rama  nga prezantimi i “Paktit për Universitetin”, ka edhe një