BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri në Krujë, dyshohet për viktima

Të shtëna me armë zjarri në Krujë, dyshohet për
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x

Politike

“Kam dhe unë shumë gjëra në fakt për të thënë për qeverinë”, Jorida Tabaku përplaset me Elisa Spiropalin në Kuvend: Shko në protestë sot shko! (REPLIKAT)

“Kam dhe unë shumë gjëra në fakt për të

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është përplasur sot në Kuvend me ministren për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali teksa diskutohej rezoluta e gjenocidit serb në Srebrenicë.

Spiropali: Sali mos kujto se edhe ata që ke rrotull nuk e dinë që janë thjesht mercenarë në një luftë që nuk u përket. Për paradoks protestuesit më të ashpër ndaj kësaj qeverisje, të pakënaqurit më të mëdhenj me këtë qeverisje do ti keni përballë, do të jenë në katin e dytë të kryeministrisë Sali, aty nga ku ti shihje Gardën që qëllonte mbi protestuesit, do të shohësh jo kryeministrin, por kryeprotestuesin.

Tabaku: Kam dhe unë shumë gjëra në fakt për të thënë për qeverinë dhe qeverisjen, kam shumë argumente, po të dëgjosh diskutimin për dënimin e genocidit serb në Srebrenicë dhe të dëgjosh një logore fjalësh pa kuptim besoj se është e papranueshme për këtë Parlament. Në emër të grupit të PD-së i kërkoj ndjesë ambasadorit për këtë skenë të shëmtuar sot.

Deputetët e PD duartrokasin.

Nikolla: Kush e do fjalën për amendamentin e parë. Koha në dispozicion pesë minuta.

Spiropali: Shko në protestë sot shko.

Tabaku: Se çfarë bëj unë e zgjedh unë Elisë, shkoj apo s’shkoj. Por gjuha jote është e papranueshme.

Më të lexuarat