BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit, aleatët i kthejnë kurrizin, foltorja kundër bashkimit me LSI për mesazhin e keq të bllokut 700 mijë euro

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit,
x
BREAKING NEWS

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim vizitë blic në Gjykatën e Lartë para zgjedhjes së emrave të rinj

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x

Politike

“Kam frikë se me gjithë këtë tension do të ...”, Roland Qafoku bën parashikimin e papritur për Lulzim Bashën

“Kam frikë se me gjithë këtë tension do të

Gazetari Roland Qafoku  i ftuar në emisionin ‘Me Xhaxhiun’ ka komentuar përplasjet brenda PD-së.

Sipas Roland Qafokut, ai që humbet betejën nga dyshja Berisha-Basha do të largohet nga politika, pasi PD nuk mund të ndahet në dy parti.

Për Lulzim Bashën ai madje bën një parashikim. Qafoku thotë se nuk është çudi që në gjithë këtë tensionim, Basha të dorëzohet dhe të largohet drejt Holandës.

“Marrim rastin Berisha. Me non-grata dhe të humbasë këtë betejë, e kuptoni. Ai ka bërë shumë beteja jete. Si do funksionojnë dy PD? Ai ka thënë nuk krijoj parti të re. Ai thotë do jem kryetar i PD-së, por kryetar i PD-së është z.Basha. Parti me dy parti nuk e imagjinoj dot PD-në, me dy lidera, me dy zyra, me dy kryetarë. Kryetari që humbet zgjedhjet ikën në shtëpi. Thotë tani beteja filloi. Këto nuk tregojnë format të lartë politikani. Nuk frymëzon Basha. Ja ta zëmë se e fitoi betejën me Berishën me suportin e SHBA-ve. Por a mjafton kjo mbështetje e SHBA-vë? Unë them se ai s’di ta menaxhojë këtë mbështetje. Berisha i ka luspat e trasha në betejat politike. Z.Basha nuk ka luspa fare në beteja politike. Kam frikë ndonjëherë që me gjithë këtë tensionim të thotë unë po jap dorëheqjen dhe po shkoj në Holandë”, tha Qafoku.

Më të lexuarat