Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Kam informacion se LSI do hyjë në zgjedhje", Nishani replikon menjëherë gazetarin

Postuar: 22/04/2019 - 22:12

Të ftuar në emisionin “Open”, presidenti Bujar Nishani dhe gazetari Denis Dyrnjaja kanë pasur një replikë në trasnmetim të drejtpërdrejt.

Gazetari Dyrnjaja ka hedhur një në studio një deklaratë të fortë ku ai tha se kishte informacione të besueshme se partia e rradhës që do të hyjë në zgjedhje është LSI.

Ai pyeti Nishanin nëse ky ishte një vendim politik në unison apo ishte thjesht vendim vetëm i partisë së Kryemadhit.

“Kam informacion se LSI do të rregjistriohet në zgjedhjet lokale të 30 qershorit”, u tha gazetari, ndërkohë që Nishani nguroi të fliste, duken thënë se nuk mund të shprehej në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim

“Unë nuk flas dot në emër të LSI, por unë di që nuk do ketë asnjë regjistrim në zgjedhje e nuk do ketë as nga PD-ja, Kërkesat janë të qarta.

Pa u plotësuar kushtet e opozitës, nuk ka regjistrim e as zgjedhje” – u shpreh Nishani.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 23:30

Raportuesi për Shqipërinë në KE Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet.

Postuar: 26/05/2019 - 22:59

Ish- ministri,Ylli Manjani nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook nuk i ka kursyer iron

Postuar: 26/05/2019 - 22:10

Mediat greke kanë komentuar publikimin e fotove të Ramës duke konsumuar drogë nga Sali Berishës n

Postuar: 26/05/2019 - 21:10

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në Fax News ka komentuar protestën e opozitës ku sipas tij ishte ma

Postuar: 26/05/2019 - 20:10

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka refuzuar propozimin e Kosovës, që Arbër Abazi të emër

Postuar: 26/05/2019 - 19:35

Kryetari demokrat, Lulzim Basha, reagoi sërish për protestën e ditës së shtunë.

Postuar: 26/05/2019 - 18:53

Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot Tropojën, ku edhe ka marrë pjesë në Festivalin e Parë Mbarëk