BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe ish-gruas së tij në Hamallaj e Palasë, bllokohen fatura dhe sende personale, ish-ministri socialist në ankth

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe
x

Politike

“Kandidat më të mirë, vështirë se do të gjejë PS”/ Zgjedhjet e 6 marsit, Romeo Kara del me propozimin e rëndësishëm (EMRI)

“Kandidat më të mirë, vështirë se do të

Vëmendja politike në vendin tonë është përqendruar në zgjedhjet e pjesshme lokale që do të mbahen në 6 bashki. Ditët e fundit kanë qarkulluar edhe disa nga emrat e kandidatëve të mundshëm të forcave të ndryshme politike.

Dje PS pas mbledhjes së Kryesisë bëri publik emrat e saj, në 5 bashki, ndërsa për Bashkinë e Lushnjës Taulant Balla u shpreh se do ta bëjnë publik emrin ditën e martë pasi janë ende në konsultime.

Pikërisht për këtë bashki ka reaguar edhe juristi Romeo Kara. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romeo Kara shkruan se një ndër kandidatët më të mirë për PS-në për bashkinë e Lushnjës është Krenar Haxhiu.

“Ne kete kohe kur politika anatemohet 24/7, i vetmi kriter per perzgjedhjen e perfaqesuesve te popullit duhet te jete: integriteti, morali, devotshmeria dhe aftesite si garanci per sukses.

Njerez te tille sot jane te rralle dhe nuk eshte veshtire t'i shohesh dhe njohesh, por eshte me shume se e veshtire t'i ofrosh aty ku duhet.

Kandidat me te mire, me te sakte dhe me te sprovuar per kryetar bashkie ne Lushnje se Krenar Haxhiu, veshtire se PS do te mund te gjeje.

Qytetar ne te gjithe qenien e tij, i sprovuar per pastertine dhe përkushtimin e tij si drejtues i OSHEE-se ne Lushnje, i mirearsimuar dhe edukuar, ai do te ishte zgjedhja e duhur e PS-se pikerisht ne kete moment ne Lushnje.

Kete e them jo vetem une, por edhe populli i Lushnjes, te cilit Krenari i perket.”, shkruan Romeo Kara.

Më të lexuarat