Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kandidati për Bashkinë e Tiranës do i jepet LSI? Dashamir Shehi jep përgjigjen që nuk pritej

Postuar: 12/02/2019 - 22:03

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në studion e lajmeve tek Ora News foli për draft-marrëveshjen që u ka paraqitur Lulzim Basha aleatëve të tij dhe për kandidaturën për Bashkinë e Tiranës.

Teksa është përfolur si një kandidaturë e mundshme e opozitës për bashkinë e Tiranës, Shehi thotë se si ai ka disa kandidatë potencialë në PD.

Shehi: Duhet një personazh politik, nëse kam vlerë nuk kam vlerë si tirans por si një njeri që kam 30 vjet që investohem në politikë. Si puna ime brenda PD ka 5-6 veta, apo 7.

Po nëse PD ja jep LSI?

Shehi: PD është e lirë të zgjedhë cilin dëshiron, është partia më e madhe opozita. Ajo do të mbajë peshën e fushatëes dhe përgjegjësinë.Është një tezë që nuk na shqetëson, ne na shqetëson pjesëmarrja e ditës së shtunë.I bëj thirrje qytetarëve të Tiranës të dalin. Lëvizja do të jetë paqësore. Qeveria po mundohet ta mbarsë me ide se do vinë kriminelë, absolutisht. PD ka bërë 3-4 mitingje të mëdha në Tiranë dhe nuk është thyer një xham.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 22:23

Lideri demokrat Lulzim Basha ka reaguar lidhur me sulmet terroriste të ndodhura në Sri Lanka ku kanë mbetur të vdekur më shumë se 200 persona dhe janë plagosur rreth 400 të tjerë.

Postuar: 21/04/2019 - 21:04

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet që ditën e hënë të mbledhë në orën 11:00 Kol

Postuar: 21/04/2019 - 20:41

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, ka ironizuar në një postim në rrjet atë që konsiderohet

Postuar: 21/04/2019 - 20:10

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, shkruan se Edi Rama ka marrë nga

Postuar: 21/04/2019 - 19:35

Të ndodhur në një kohë kur ngërçi politik vijon duke mos pasur një marrëveshje mes palëve pozitë-

Postuar: 21/04/2019 - 19:26

Avokat Spartak Ngjela jep alarmin se Shqipëria është e rrezikuar nga ndikimi rus.

Postuar: 21/04/2019 - 19:12

Ish-kryeministri  Sali Berisha ka uruar sot të gjithë besimtarët katolikë me rastin e Pash