BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

Kandidati i primareve shpërthen ashpër ndaj partisë demokratike: Nuk më lanë të votoja, partia e djathtë vdiq se...

Kandidati i primareve shpërthen ashpër ndaj partisë demokratike:

Kandidati i primareve, Fatmir Merkoçi i ftuar në emisionin Top Story  tha se nuk është lejuar që të votojë të dielën. Ai u shpreh se partia e djathtë nuk ekziston më, duke shtuar se është ftuar të jetë pjesë e primareve për të treguar konservatorizmin.

Merkoçi: Një parti e djathtë vdiq mbaroi, për sa kohë ka një vit se ka një problem të madh në PD dhe ka një problem të madh, se duhet ta thotë njëherë Berisha dhe do e mbështesin të tjerët, nuk kam parë që një deputet…kam 32 vjet në PD e njoh mirë fare.

Boçi: Kjo është e vërteta jote, unë po them atë që kam përjetuar vetë.

Merkoçi: Pse nuk e hapi askush kur unë bëra thirrje? Kur e bëtë që unë e kërkova publikisht për Portin e Durrësit.

Boçi: Jemi tek primaret.

Merkoçi: Unë jam ftu në primare për të tregu ç’është konservatorizmi, e djathta. Kjo ishte hajde lujm futboll me top basketbolli.

Merkoçi: Strukturat e PD-së janë zero. 32 mijë lista dhe kanë marrë pjesë 8 mijë vetë në Tiranë. Të gjithë të tjerët dilnin, të gjithë ata që kanë garuar duhet të dorëhiqen nga funksionet që janë. Alimehmeti po të kishte një vizion sadopak politik do tërhiqej që në fillim. Asnjëri në studio nuk e  thotë si ka mundësi që vjen kandidati me votu dhe nuk e lejn me votu…, vij nxjerr kartën e anëtarësisë dhe më e keqja se ishte edhe Berisha me mu, kryetari i partisë nuk reagoi fare.

 

Më të lexuarat