BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

Kandidon për Bashkinë e Tiranës, Alimehmeti bën deklaratën e fortë dhe shigjeton Veliajn: Tirana po ndërtohet me para të pista

Kandidon për Bashkinë e Tiranës, Alimehmeti bën

Kandidati për primaret e PD, Ilir Alimehmeti, deklaroi se në Tiranë po bëhen ndërtime me para të pista, duke shigjetuar kështu kryebashkiakun Erion Veliaj.

Alimehmeti theksoi mungesën e një inventari të apartamenteve të pashitura dhe ngriti shqetësimin e densitetit të lartë të ndërtimit që ka krijuar një sërë problematikash në Tiranë.

Kandidati i primareve pohoi se duhet të jenë  referendumet  ato qe do të vendosin nëse do të ndërtohet në një zonë të caktuar ose jo.

“Ndërtimet në kryeqytet janë bërë pa asnjë lloj kriteri, duke mbytur çdo lloj hapësire. Qytetin e bëjnë njerëzit dhe në funksion të njerëzve vendosen ndërtime të veçanta. Tirana në 2018-ën ka pasur 10 mijë banorë për km2 . Çfarë ndodh nga kjo dendësi? S’ka hapësira për askënd, të ndodh trafiku, ndotja e ajrit, ndotja e ujit, problem i menaxhimit të mbeturinave. Në këtë dendësi të madhe banorësh vazhdojnë të ndërtohet. Në tremujorin e parë të këtij viti janë dhënë 339 leje ndërtimi, në tremujorin e dytë 337 leje ndërtimi. Janë 100-150 leje ndërtimi në muaj, 3-4 leje ndërtimi në ditë. Këtë dendësi po e bëjmë aq të fortë dhe e vuajmë në jetën e përditshëm.

Te kapitali njerëzor duhet të mbështetemi. Shërbimet dhe gjithçka që bën bashkia është për njerëzit, jo për ndërtesat dhe betonit. Jeta e njerëzve po ndikohet direkt. Çohuni në mëngjes, po të gjeni një person të qeshur bëjini një foto se është gjë e rrallë. Që kur dalim nga shtëpia ndeshemi me trotuare mikroskopike, me makina të bllokuara, për të çuar fëmijët në shkolla që i ke larg, sepse nuk ke shkolla afër. Nuk ka më njerëz të lumtur në Tiranë, sepse s’është menduar për njerëzit”, tha Alimehmeti.

Më të lexuarat