BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Politike

Kandiduan të vetëm për kreun e partisë, Kryemadhi tregon ku ndryshon ajo nga kryeministri Rama

Kandiduan të vetëm për kreun e partisë, Kryemadhi tregon ku

E ftuar në emisionin ‘Open’ , kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur mbi procesin e zgjedhje në LSI.

Teksa theksoi se nuk doli asnjë kandidat, Kryemadhi tha se partia vendosi që të mos bënte fasadë por të kërkontë votëbesim për kryetaren.

E pytur se ku ndryshon ajo nga kryeminsitri Edi Rama që kandiduan me vetëm një kandidat për kreun e partisë ajo u shpreh:

“Ndryshimi im mes Edi Ramës dhe LSI, në zgjedhjet e 30 qershorit unë Ramën nuk e kam sulmuar pse kandidoi vetëm me një kandidat, por edhe kur kishte mundësi të zgjidhte një kandidat ai nuk arriti të gjejë një kandidat të saktë. Tjetra kishte një dekret presidencial që shtynte datën e zgjedhjeve nga 30 qershori në 13 tetor”.