BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Politike

“Kanë kurajo të madhe që u ulën në postin e ministrit”, ish-anëtari i PD-së bën deklaratën e papritur për kabinetin e ri qeveritar dhe tregon gabimin e Ramës: Është e rëndë të...

“Kanë kurajo të madhe që u ulën në postin e

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka kritika të forta për emrat e rinj të qeverisë ‘Rama 3’. Ai i etiketon ata si 'skllevër' të kryeministrit Rama.

 “Kabineti qeveritar, 7-8 ministra janë pa personalitet. Kanë kurajo të madhe që ulen në postin e ministrit. Politika nuk mësohen në shkollë, politika duhet të kesh kaluar shumë përvojë. Ata nuk njihen fare, është e rëndë nuk mund të drejtosh Shqipërinë me njerëz pa përvojë. Socialistët nuk flet askush kundër Ramës, ata janë skllevër të kryeministrit dhe kjo do t’i shtojë gabimet e Ramës. Një qeveri e dobët që në start, nuk ka eksperiencë as dije as kurajo për vendime të duhura. Me këta njerëz unanim ca programi ka kjo qeveri, këtu ka 8 vjet që nuk ka program. Basha ja dha fitoren Ramës, nuk kanë asnjë plan as prioritet nga qeveria, vetëm propagandë dhe fasadë”, tha Kulluri.

Më të lexuarat