Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Kanë marrë thasë me para", ish-deputeti i PS-së 'godet' rëndë Ilir Metën dhe Monika Kryemadhin

Postuar: 21/04/2019 - 23:50

Të ndodhur në një kohë kur ngërçi politik vijon duke mos pasur një marrëveshje mes palëve pozitë-opozitë në këtë prag zgjedhjesh, ish-deputeti Eduard Ndocaj shprehet se situata politike në vend është me të vërtet kritike dhe se Shqipëria është duke shkuar drejtë të ashtuquajturave diktatura moderne politike.

“Situata politike në vend është shumë kritike dhe kjo për faktin se Shqipëria është duke shkuar drejtë të ashtuquajturave diktatura moderne politike siç është Venezuela… Sepse opozita ka zgjedhur rrugën, nuk po them se jam kundër protestave por që po them që një opozitë serioze do ta kishte rrëzuar mbi 10 herë deri tani. Opozita ka zgjedhur rrugën sepse në Parlament nuk ka patur forcën e duhur për ta rrëzuar qeverinë.”-thotë,

Ish-deputeti Eduart Ndocaj ka akuzuar ashpër Monika Kryemadhin dhe presidentin Ilir Meta.

Duke iu referuar daljes së fundit në televizion të Monika Kryemadhit e cila pati një debat me një qytetare e më pas u betua se nuk kishte përfituar as 5 lekë nga shqiptarët, Ndocaj thotë se kjo është pafytyrësi.

“Dëgjova se Monika Kryemadhi ishte betuar se nuk kishte përvetësuar qoftë dhe një qindarkë që nuk i takonte, duke përmendur kokën e fëmijëve për besueshmëri. Ky është një paradoks shumë i madh, pasi ajo normal që nuk ka marrë qindarka, madje as i ka parë më sy pasi këtu janë vjedhur para me thasë, por dhe thesari i shtetit”,tha Ndocaj në Fax News.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 18:07

Prefekti i Qarkut të Shkodrës, Çesk Millja i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kreut të Shtetit, Ilir Meta, përmes së cilës e vë në dijeni për konstituimin e këshillit bashkiak dhe për mbledhjen e parë të tij, mbl

Postuar: 22/08/2019 - 17:46

Pas Elia Zaharisë, kryeministri Rama publikoi qëndrimin e regjisorit Qëndrim Rijani, i cili

Postuar: 22/08/2019 - 16:10

Ish-kreu demokrat në Kukës, një nga kritikët e fortë të Lulzim Bashës, Ibsen Elezi, ka reaguar li

Postuar: 22/08/2019 - 15:00

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka filluar të afrojë pranë vetes Greqinë.

Postuar: 22/08/2019 - 14:55

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar lidhur me ngjarjen e para 1 jave në Porto Palermo,

Postuar: 22/08/2019 - 14:36

Kreu i PD, Lulzim Basha mbajti sot një deklaratë për mediat pas takimit me ambasadorin e ri gjerm

Postuar: 22/08/2019 - 14:18

Nga selia blu, pas takimit me ambasadorin gjerman, kreu i PD-së Lulzim Basha paralajmëroi se në j