BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Politike

Kaosi në Kuvend, gazetari i njohur shpërthen kundër dyshes Berisha-Bardhi: Kjo qasje nuk të çon asgjëkundi, Rama nuk rrëzohet pa mbështetje popullore

Kaosi në Kuvend, gazetari i njohur shpërthen kundër dyshes

Pas kaosit e trazirave në Kuvend, në një intervistë televizive, gazetari Poli Hoxha u shpreh se kjo qasje e opozitës Bardhi-Berisha nuk të çon asgjëkundi dhe po i shërben alibive të Ramës dhe këtij pushteti.

Ai tha se e vetmja gjë që e ka bërë të zbythet këtë kryeministër ka qenë protestat e armëve kimike dhe ato të studentëve. 

Poli: Në vend që deputetët e opozitës të ngriheshin dhe të zbërthenin buxhetin e Ramës dhe ku çalon. Kam parë që këtë po e bën pjesa tjetër e PD-së amendamente. Ajo që ndodhi është se Rama, sikur ia jep zoti, tha se nuk ka pse të rrijë aty të diskutojë për buxhetin. Ai ushtroi forcën e kartonin, sikurse e ka bërë gjithmonë. Kjo qasje e opozitës Bardhi-Berisha nuk të çon asgjëkundi dhe po i shërben alibive të Ramës dhe këtij pushteti.

Kjo situatë po kthen dhe në qesharake. Nuk bind ky aksion sepse në radhë të parë nuk sjell asgjë dhe e dyta nuk mund të bësh të njëjtin eksperiment dhe të presësh rezultate të ndryshme. E vetmja gjë që e ka bërë të zbythet këtë kryeministër ka qenë protestat e armëve kimike dhe ato të studentëve. Beriha e ka përmendur shumë herë se do të bëjë protesta, por nuk po i ndjek njeri. Nuk rrëzohet regjimi duke djegur tavolina. Ja e dogje edhe kuvendin dhe e more. E kanë marrë edhe parlamentin dhe për 3 minuta u është dukur sikur janë ministra dhe është rrëzuar regjimi. Nuk rrëzohet regjimi nëse nuk ke mbështetje popullore tha Hoxha.