BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Politike

Kastriot Islami: BE, mënyrë e vetme për të shtrënguar qeverinë të realizojë detyrat, Rama ka shkatërruar të gjitha standartet drejt anëtarësimit

Kastriot Islami: BE, mënyrë e vetme për të shtrënguar

Ish Ministri i Jashtëm Kastriot Islami gjatë një interviste për media ditën e djeshme foli rreth mundësisë për hapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Ish-deputeti Islami u shpreh se Shqipëria nuk i ka kryer detyrat që i duhej të kryente për anëtarësimin apo hapjen e negociatave për në BE madje ai tha se vendi jonë i ka shkatërruar të gjitha standartet drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian. “Unë jam 100 për qind i mendimit që Shqipëria nuk i ka kryer detyrat bile i ka shkatërruar të gjitha standartet drejt anëtarësimit apo hapjes së negociatave në BE, siç janë korrupsioni, krimi, autokracia, prekja e demokracisë, kërcënimi i votuesve pastrimi i parave. Janë pa fund një serë parametrash të cilat nga 2013 me ardhjen e Ramës në krye janë përkeqësuar por jam i mendimit që Shqipëria duhet të hap negociatat me BE. Duket paradoksale, pse sepse është e vetmja mënyrë për ta shtrënguar qartë këtë qeveri të realizojë këto detyra, pasi ka një mungesë të qartë vullneti nga ana e qeverisë, nuk ka përpjekje për ti realizuar këto”, deklaroi ish-ministri i Jashtëm dhe ish-deputeti, Kastriot Islami.