Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kazan, tepsi, shushunja e garuzhde”/ Kryemadhi tregon arsyet pse e drodhi: Ja pse u pozicionuam në opozitë

Postuar: 17/11/2018 - 11:27

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me LRI-në e Shkodrës ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama dhe ka shpjeguar edhe njëherë faktin se pse u pozicionua në opozitë.

Gjatë fjalës së saj ajo tha se në qershor të 2017-ës LSI vendosi për shumë arsye që të ishte kundër qeverisë, edhe pse tek disa njerëz solli sipas saj zhgënjim. Po ashtu ajo komentoi edhe deklaratat e Ramës që shpesh herë ai bënte kundër LSI, duke përmendur kështu disa fjalë si; kazan, tepsi, shushunja e garuzhde’.

“Për hir të së vërtetës dua të theksoj se LSI pas zgjedhjeve të 2017-ës nuk kishte më mënyrë tjetër por vetëm një qëndrim të saj, pozicionimin e saj në opozitë. Dalja në opozitë mund të ketë qenë zhgënjim për disa njerëz, por ishte e domosdoshme. Ose do të bëheshim palë me qytetarët, ose për t’u bërë pjesë dhe bashkëfajtor me grupet kriminale të Edi Ramës. Kemi dëgjuar shprehje vulgare të Ramës ku me tutat e tij të sportit që fliste për kazanin, shushunjat, garuzhde dhe tepsitë. Sot ai i ka vet të gjitha këto. Qeverisja me ta ka qenë një qeverisje ku ministrat e LSI kanë bërë më shumë se kushdo tjetër, edhe kur kryeministri i sabotonte me punën e tyre”, -tha Kryemadhi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 20:45

Kryeministri Edi Rama nuk është ndalur me ftesën që ka për të dialoguar me studentët që po protestojnë.

Postuar: 14/12/2018 - 20:32

Ditët e fundit ka patur shumë zhvillime në Shqipëri ku protesa e studentëve shënon ditën e 10 s

Postuar: 14/12/2018 - 20:15

Alban Dudushi ka qenë në një lidhje direkte ditën e sotme në emisionin radiofonik ‘You and

Postuar: 14/12/2018 - 20:07

Kuvendi Kombëtar i PD nesër do të zgjedhë strukturat e reja të selisë blu.

Postuar: 14/12/2018 - 19:53

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së, ka komentuar situatën aktuale të Partisë Demokratike.

Postuar: 14/12/2018 - 19:20

Një ditë para mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur Kry