Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ke listën në tavolinë me emrat e oficerëve të policisë të inkriminuar ”, ministri Lleshaj përplaset keq me Klodiana Lalën në studio: Shko atje te deputeti jot! (Debati i fortë live)

Postuar: 12/11/2019 - 00:05

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj  është përplasur sërish me gazetaren Klodiana Lala në emisionin Opinion.Gazetarja i kërkoi llogari ministrit për një listë me oficerë të policisë të inkriminuar, ndërsa zoti Lleshaj tha se nuk kishte dijeni.Debati vazhdoi dhe më tej teksa ministri i tha nuk ishte aty për komente por për pyetje, ndërsa e drejtoi tek “deputeti i saj”.

Debati i plotë

Klodiana Lala: Më rezulton një numër shumë i lartë i oficerëve të policisë të inkriminuar, dhe lidhur më këtë ju zoti ministër keni raportet të Shërbimit Informativ.

Sandër Lleshaj: Nuk i kam unë ato, i keni ju.

Klodiana Lala: Të lutëm zoti ministër, i kanë paraardhësit tuaj.

Sandër Lleshaj: Në qoftë se i dini është gabim që i dini.

Klodiana Lala: Ju po thoni, nëse ju perifrazoj drejtë, në nuk do e kemi problem që të cenojmë dhe balancat mes pushteteve, nëse unë e kuptova si duhet. Pyetja ime për ju…

Sandër Lleshaj: Nuk e kam thënë këtë.

Klodiana Lala: Duke marrë atribute të Prokurorisë etj.

Sandër Lleshaj: Jo jo, duke i marrë. Duke ia dhënë policisë ato kompetenca i mungojnë.

Klodiana Lala: Kujt po ia merrni ato kompetenca. Pyetja ime për ju është, a ju shqetëson fakti se duke marrë shumë pushtet duke bërë policinë në një farë mënyre në një forcë gjigande pas asnjë lloj kontrolli nga institucionet e tjera, si do e garantoni pavarësinë dhe lirin e të drejtat e individit.

Sandër Lleshaj: Si ju duket policia sot, e fortë apo e dobët?

Klodiana Lala: Policia s’ka ku të shkoj më dobët zoti ministër.

Sandër Lleshaj: Do ta bëjmë të fortë.

Klodiana Lala: Nuk e ka për shkak të mungesës ligjore. E ka për shkak të inkriminimit, për shkak për shkak të mungesës së vullnetit politik.

Sandër Lleshaj: Për shumë shkaqe.

Klodiana Lala: Për shkak të keqtrajtimit nga ana financiare. Policët janë të lënë në mëshirë të fatit.

Sandër Lleshaj: Pyetjet bëji më të shkurtra.

Klodiana Lala: Mjafton të dilni në rrugë për të parë se në çfarë derexheje është polici i thjeshtë.

Sandër Lleshaj: Komente, do bësh pyetje?

Klodiana Lala: Jam gazetare, vëzhguese, jam gazetare.

Sandër Lleshaj: Qytetare, shko atje te deputeti jot dhe bëja. Unë nuk jam deputeti jot.

Klodiana Lala: Ku të shkoj?

Sandër Lleshaj: Te deputeti jot.

Klodiana Lala: Po flas me ministrin e Brendshëm dhe unë jam gazetare kronike.

Sandër Lleshaj: Po mire, bëje pyetjen…

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 14:07

Deklarata që ajo bëri pak ditë pasi Shqipëria ishte goditur nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit dhe numri i jetëve të humbura arriti në 51, i kushtoi postin kryebashkiakes së Durrësit, Valbona Sako, tashmë e dorëhequr.

Postuar: 06/12/2019 - 13:57

Ditën e sotme Shqipëria ka marrë kryesimin e Presidencën e OSBE-së dhe këtë kryeministri Edi Rama

Postuar: 06/12/2019 - 13:48

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Shqipëria mbetet e

Postuar: 06/12/2019 - 13:19

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka kërkuar nga prokuroria që të hetojë të gjith

Postuar: 06/12/2019 - 13:12

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka mbërritu në spitalin e Traum

Postuar: 06/12/2019 - 13:04

Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me kryesim