BREAKING NEWS

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)
x

Politike

“Ke parë shumë dhe ke kafshuar gjuhën”, Murrizi sulmon ashpër ish-zëdhënësen e Berishës që e quajti ‘lym’: Do të dhembin më shumë se videot që ke parë gjithë jetën tënde

“Ke parë shumë dhe ke kafshuar gjuhën”, Murrizi

Pasi drejtori i Policisë Shtetit, Ardi Veliu gjatë raportimit në mbledhjen online të Komisionit të Sigurisë ditën e djeshme tregoi një video, të zonjës Zaida Çobo, e ëma e 15-vjeçarit të dhunuar, e cila mbante një pistoletë në dorë, lumë reagimesh erdhën nga radhët e opozitës por edhe nga gazetarë politikanë e qytetarë.

Deputeti Myslim Murrizi i kërkon kryeministrit Rama që të shkarkojë nga detyra Veliun.

Sot, Murrizi i ndikuar nga një koment i ish-zëdhënëses së Sali Berishës, Erla Mëhilli, kërkon që Rama të shkarkojë drejtorin e Policisë i thotë Erla Mëhillit se ku ajo ka qenë zëdhënëse e ish-kryeministrit Berisha ka parë shumë video për të cilat ka kafshuar gjuhën.

“Ju Errla keni pare vd si zedhenese e kryeministrit dhe jo qe nuk keni reaguar por keni kafshuar gjuhen. Keni pare vd me bllok ne dore te nje antari te qeverise qe ju ishit zedhenese dhe heshtet sipas heshtjes qe pllakosi gjithe qeverinë.

Keni pare vd me zberthim komçash te nje ministri tjeter dhe perseri heshtet se ky e mori “ denimin” ngaqe u shkarkua me fb. Mund te keni pare edhe shume vd te tjera qe mund te ju kene kenaqur ose merzitur, por ky eshte problemi Juaj

Une nuk jam prokuror apo gjygjtare por deputet.

Nuk jam as si e preferuara juaj advokatja e Popullit qe reagon me hope sipas gjendjes emocionale-shpirterore-hormonale-politike. Nese vd e paraqitur nga drejtori i policis Ardi Veliu eshte e sajuar, eshte e manipuluar, eshte jo e vertete apo e montuar per qellime diskriminuese atehere i bej thirrje Kryeministrit te shkarkoj menjeher drejtorin e policise Shtetit

Ps: Nje keshille miqesore meqenese njoh heret dike nga familja Juaj

Mos u mer shume me Lymen dhe Lymat sepse jane “ vegla” mprehese me çelik te forte qe mprehin “ thika” qe pasi mprehen mire, nuk dihet se ku ngulen e pastaj dhembin me shume se vd qe ke pare gjithe jeten Tende Herrrrrla”, shkruan Murrizi për Erla Mëhillin, ish-zëdhënëse e Sali Berishës.

Më të lexuarat