BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Politike

KED miraton 7 kandidatë për vakancat në Gjykatën Kushtetuese, ja cilët janë emrat

KED miraton 7 kandidatë për vakancat në Gjykatën

Shtatë gjyqtarë marrin “ok” për të garuar për një vend në Gjykatën Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, me pjesëmarrjen e anëtarëve të tij dhe anëtarëve zëvendësues, të Avokatit të Popullit, dhe përfaqësuesve nga subjektet e ftuara zhvilloi, mbledhjen e e tij të radhës, sipas rendit të ditës së njoftuar në datë 15 korrik 2022.Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, pasi shqyrtoi aktet dhe procedurën e ndjekur për verifikimin e kandidaturave dhe dokumentacionin e përgatitur lidhur me plotësimin e kushteve ligjore për kandidim, për secilin nga kandidat e përcaktuar në rendin e ditës, pasi dëgjoi edhe mendimin e Avokatit të Popullit lidhur me procedurën e ndjekur në verifikimin e kandidaturave, vendosi:Lejimin e kandidimit dhe vijimin e procedurës së vlerësimit, pikëzimit dhe renditjes të kandidatëve për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese të:1. Znj. Manjola Xhaxho, për vendin vakant të shpallur nga Gjykata e Lartë në datat 21.02.2019, 19.04.2019, 03.06.2021 dhe 15.11.2021.2. Z. Ilir Toska, për vendin vakant të shpallur nga Gjykata e Lartë në datat 21.02.2019, 19.04.2019, 03.06.2021 dhe 15.11.2021.3. Znj. Holta Zaçaj, për vendin vakant të të shpallur nga Gjykata e Lartë në datat 21.02.2019, 19.04.2019, 03.06.2021 dhe 15.11.2021.4. Znj. Manjola Xhaxho, për vendin vakant të shpallur nga Presidenti i Republikës në datën 13.01.2022.5. Znj. Elsa Miha, për vendin vakant të shpallur nga Gjykata e Lartë në datat 16.01.2017, 03.06.2021 dhe 31.01.2022.6. Znj. Holta Zaçaj, për vendin vakant të shpallur nga Gjykata e Lartë në datat 16.01.2017, 03.06.2021 dhe 31.01.2022.7. Znj. Elsa Miha, për vendin vakant të shpallur nga Kuvendi i Republikës në datën 16.01.2022.1. Ndalimin e kandidimit të Znj. Juliana Latifi, për vendin vakant të shpallur nga Presidenti i Republikës në datën 13.01.2022.2. Ndalimin e kandidimit të Znj. Juliana Latifi, për vendin vakant të shpallur nga Gjykata e Lartë në datat 16.01.2017, 03.06.2021 dhe 31.01.2022.3. Ndalimin e kandidimit të Znj. Juliana Latifi, për vendin vakant të shpallur nga Kuvendi i Republikës në datën 16.01.2022.

Më të lexuarat